ИЗГОРЕ КУЌА НА УЛИЦАТА „ЈАНЕ САНДАНСКИ“

Вечерва во пожар изгоре куќа на улицата „Јане Сандански“ број 59 во Кочани. Во Територијалната Против Пожарна Единица стигнала дојава во 19:35 и тие веднаш се упатиле на местото каде горела куќата. Голем проблем им…


  • ОВА Е МЕСТО ЗА ВАШИОТ ОГЛАС КОНТАКТ: 077-69-66-00

  • Се издава дуќан со површина од 19м2 на улица „Димитар Влахов“ број 32 - Кочани. Контакт: 077-558-257

ТЕКСТУАЛНИ ОГЛАСИГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВО ПОСЕТА НА ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ

Градоначалникот на Општина Кочани Ратко Димитровски денес со своите соработници ги посети локалитетите каде се одвиваат градежните активности. Најпрвин на…

ЖАРЕ БЕРБЕР ЌЕ ПЕЕ ЗА ДАНИЕЛ МИТКОВ

Во Петок (28.11.2014 година) во Дискотека „Ескејп“ познатиот македонски шоумен Жаре Бербер ќе одржи Хуманитарен настап со цел да му помогне на нашиот сограѓанин…

РАДМИЛА ИВАНОВА МЕЃУ 10-ТЕ СО НАЈДОБРИ ТВОРБИ

На штотуку завршените 47-ми „Детски Рацинови средби“ кои кон средината на минатата седмица се одржаа во Велес, Радмила Иванова ученичка од VI-1 одделение се најде…

ЕДНО ТРЕТО МЕСТО ЗА ГИМНАСТИЧАРИТЕ НА КОЧАНИ ВО БЛАГОЕВГРАД

За време на викендот пет гимнастичари на КГС „Кочани“ предводени од тренерот Николче Колев учествуваа на Меѓународниот Меморијален Турнир „Љупчо Солачки“ што…

И ДИМИТАР ЈАКИМОВ ОБЕЗБЕДИ ПЛАСМАН ЗА ИЗБОРНОТО

Младиот и се понадежен каратист на Карате Клубот „Партизан“ од Кочани, Димитар Јакимов обезбеди пласман на Изборното Државно Првенство што ќе се одржи следниот…

МАРТИН СТОЈМЕНОВ ДРЖАВЕН ПРВАК ДО 60 КИЛОГРАМИ

Мартин Стојменов се закити со титулата „Државен првак“ во јуниорска конкуренција за каратисти до 21 година на штотуку завршеното Државно првенство во карате за…

ПЕХАРОТ „АНДОНОВ – КОЛЕВ“ ВО РАЦЕТЕ НА АНДРЕЈ НАКОВ

Андреј Наков е прогласен за најдобар борач на годинешното 18-то издание на Меморијалниот Турнир во борење „Акдонов-Колев“. Наков беше супериорен во својата…

НОВА НУЛА ЗА „БАСКЕТ ДИНО“ ВО ВТОРОЛИГАШКОТО ДРУШТВО

ВТОРА МАКЕДОНСКА КОШАРКАРСКА ЛИГА „БАСКЕТ ДИНО“ - „ПЕЛИСТЕР“ 83:91 (23:25; 17:22; 20:26; 23:18) Кочани. „Спортска сала“. Гледачи – 200. Судии: Мицев, Пиљаров, Стоилков…

РАБОТНА СРЕДБА ЗА СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО

Во организација на Советодавната граѓанска група од Кочани, денес во салата за состаноци на Советот на Општина Кочани имаше работна средба на која се расправаше…

„ЕКО-ПАК ХИТ“ СО ДОНАЦИЈА ЗА ОПШТИНА ВИНИЦА

„Еко-Пак Хит“ ДОО Кочани со нова донација продолжува со исполнување на основната мисија да биде чувар на околината. Тие со донација вредна 200 000,00 денари ја…

„СТРИШАНСКА ЧЕШМА“ ПО ПЕТТИ ПАТ

По повод големиот празник „Свети Архангел Михаил“, некогашни и сегашни жители на „Стришанското маало“, нивни роднини и пријатели по петти пат се собраа на…

ОСУМНАЕСЕТТИ МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ „АНДОНОВ – КОЛЕВ“

Во организација на БК „Спартак“ во Сабота на програмата е 18-тиот Меморијален Турнир во борење „Андонов – Колев“. На турнирот годинава ќе учествуваат борачите…

ФУДБАЛ НЕ, КОШАРКА ДА.

Љубителите на фудбалот ќе го немаат тоа задоволство во Сабота и Недела да проследат еден фудбалски натпревар во рамките на Првата Македонска Фудбалска Лига за…

ЗАПОЧНА УЧИЛИШНОТО КОШАРКАРСКО ПРВЕНСТВО

Започнаа натпреварите од годинешното Училишно Општинско Првенство во кошарка. Четирите основни училишта од Кочани во наредните 6 кола ќе треба да го дадат новиот…

ЗАВРНА СНЕГ НА „ПОНИКВА“

Пред неполн час на „Пониква“ почна да врне снег. Од фотографиите кои ги добивме се гледа дека тенка бела покривка почна да се гледа на овој туристички…

ШЕКЕРИНСКА: САМО СО БОРЦИ ЌЕ ЈА ВРАТИМЕ МАКЕДОНИЈА НА ВИСТИНСКИОТ ПАТ

Вечерва во Кочани во салата на НУЦК „Бели Мугри“ СДСМ ја одржа својата Трибина. На трибината свое обраќање имаше Заменик Претседателот на партијата Радмила…