ХУМАНИТАРЕН ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР „ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ДАНИЕЛ МИТКОВ„

Фудбалските ветерани, некогашните репрезентативци на Македонија го покажаа своето големо хумано срце. По сознанијата дека во Кочани се организираат фудбалски турнири и музички концерти се со цел да му се помогне…


  • Се изнајмува-продава објект на „Штипски пат“ (лесна индустрија), погоден за конфекција, магацин и други дејности. Цена по договор Контакт: 078-275-456

  • Се продава изграден деловен објект на две нивоа со површина од 1,250 м2 и дворно место 200 м2, изграден 2003 година во централниот дел на „Индустриската зона“ во Кочани. Контакт: 078-272-255 (Борис)

  • Вработување на возачи со Ц и Е категорија за работа во Европа. Релации: Шведска-Бенелукс и Шведска Шпанија. Контакт: 078-276-114 (Тони)

  • Се продава „OPEL VEKTRA“ 2.0 DTI. Цена по договор. Контакт: 077-810-275

  • Се продава стан од 56 м2 во „Атомски згради“ бр. 8/3-2. Контакт: 070-692-495 (Киро)

ТЕКСТУАЛНИ ОГЛАСИРЕЧНОТО КОРИТО КОН БАЗЕНОТ, ГРДАТА СЛИКА НА КОЧАНИ

Искршени тротоари и неисчистено речно корито, е секојдневната слика со која се среќаваат оние кои во овие пеколни горештини разладувањето го бараат на прекрасно…

ПОНУДЕНИТЕ ПЕТ НОВИ ПЛАЦА НА „ПОНИКВА“ ПРОДАДЕНИ

Според информациите добиени од Општина Кочани, петте плаца за изградба на викендици на „Пониква“ што беа дел од седумнаесеттото јавно наддавање, се…

САША КОВАЧЕВИЌ ВО ДИСКОТЕКА „АКВА“

Нова седмица, нова забава во Дискотека „Аква“. Веќе во Петок присутните гости ќе ги забавува „White Sensation“, а во Сабота полноќниот термин е резервиран за…

ДИВОГРАДБАТА НЕ ЈА НИ ДОПРЕА А НЕ ПАК ДА ЈА СРУШАТ

На почетокот на месец Април на страниците на овој портал беше објавен текст под наслов „Да беше непознат досега три пати ќе му ја срушеа дивоградбата“, не со цел…

ШАМПИОНКИТЕ ЈА ЗАВРШИЈА ПРВАТА ФАЗА ОД ПОДГОТОВКИТЕ

По десет дена подготовки, девојчињата на ЖФК „Кочани“ ја завршија првата фаза од подготовките за квалификациониот турнир од Лигата на Шампионите што ќе се одржи…

ВО ФИНИШОТ СТИГНАА И ДО ВТОРАТА ПОБЕДА

Фудбалерите на „Осогово“ продолжуваат со добрите резултати во подготвителниот период. По победата на „Силчекс“ во Кочани и нерешениот резултат против…

„ОСОГОВО“ - „ОВЧЕ ПОЛЕ“ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА

Во средата навечер во седиштето на Третата Фудбалска Лига – Исток во Штип беа извлечени двојките за новата сезона во Третата Фудбалска Лига – Исток. На…

ЌЕ СЕ СЕЧАТ ЛИ ДРВЈАТА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПАРКИНГ ПРОСТОРОТ?

Денес започнаа градежните работи на улицата „Димитар Влахов“ во Кочани. Од кракот на улицата „Маршал Тито“ кај Трговскиот Центар до крстосницата на улицата…

И НА ВТОРИОТ НАТПРЕВАР БЕЗ ПРИМЕН ГОЛ

Денес попладне во Делчево, „Осогово“ го одигра и вториот од серијата контролни натпревари пред почетокот на првенството во Третата Фудбалска Лига –…

ВОДА ОД КОЧАНСКИОТ ВОДОВОД ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Градоначалниците на Кочани и на Чешиново-Облешево, Ратко Димитровски и Костадин Личков ги започнаа договорите за реализирање меѓуопштинска соработка за испорака…

ВРЕМЕНСКИТЕ УСЛОВИ ЈА МЕНУВААТ ЗАБАВАТА НА БАЗЕНОТ

Промената на временските услови беше единствениот виновник да се смени забавната програма која беше планирана во следните четири дена на базенот. Планираното…

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Општина Кочани известува дека поради изведување градежни работи, од среда, 16 јули, ќе се воведе времена измена на режимот и условите на сообраќајот на улицата…

ОД СЕ ПОГОЛЕМАТА СОРАБОТКА НАЈГОЛЕМА КОРИСТ ИМА НАСЕЛЕНИЕТО

Соработката која изминатите две години се воспостави помеѓу КЈП „Водовод“ од Кочани и Друштвото за управување со пакување и отпад од пакување „Еко - Пак Хит“ од…

ЌЕ СЕ ИЗГОТВУВААТ ДОГОВОРИ ЗА НАВОДНИТЕЛНАТА СЕЗОНА 2014

Почнувајќи од утре (16.Јули) па заклучно со првиот ден од месец Август, „Водостопанство Брегалница“ од Кочани ќе започне да изготвува договори со водокорисниците…

СЕ ПОГОЛЕМИ ИНСЕКТИ СЕ ПОЈАВУВААТ ВО ОКОЛИНАТА

Изминатата а и оваа година сведоци сме на несекојдневни откритија во нашите краеви кога некои инсекти се во прашање. Уште се зборува за енормно големите скакулци…

ПРИЗНАНИЕТО НА КЛУБОТ, УШТЕ ПОВЕЌЕ ОБВРЗУВА

Петровденската награда што ја доделува Општина Кочани, за „Значајни постигнувања во Општина Кочани“ годинава и припадна на ЖФК „Кочани“ за освоената двојна…