P3230689

41 КОШ НА ДИНО ЛАЗАРОВ!

Иако Дино Лазаров постигна 41 кош на синоќешниот натпревар против екипата на „Мулти Шпед Партизан“ од Скопје, одигран во рамките на М-15 лигата, сепак „Баскет Д...
DSCN8757

IN MEMORIAM

Тажен ден за фудбалско Кочани. Денес почина некогашниот играч на „Осогово“, „Малеш“ и „Саса“ Ване Михаилов – Мусо. Михаилов започна во подмладокот на „Осо...