Slavco Ivanovski

P1200248

ОДЛУКАТА ВО РАЦЕТЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ

Бројот на кучињата скитници од ден на ден е се поголем, но и по алармантен од причина што кај некои кучиња веќе видлива е болеста „шуга“ (барем така велат ветер...
DSCN0980

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ГЛАДТА

По повод 16 Октомври „Светски ден на гладта“ денес учениците од средните училишта во Кочани решија да го одбележат на начин на кој што доликува. На неколку ш...
P3830300

ШЕСТКА ЗА „ЖЕТВАРКИТЕ“ ВО БИТОЛА

За време на викендот се одиграа натпреварите од 6-тото коло во  Првата Фудбалска Лига за жени. „Жетварките“ од Кочани со шест голови во мрежата се враќаат од...
P2830777

МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ТРОЈЦАТА ОСИМНИЧЕНИ ВО НОВИОТ ПРЕДМЕТ НА СЈО „ПОШТЕНСКА БАНКА“

Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, пред судија на претходна постапка, во текот на денешниот ден беа спроведени три лица со предлог на Специјалното јавно обвини...
P2470338

УАПСЕН РАТКО ДИМИТРОВСКИ

Како што јавува МИА Специјалното јавно обвинителство отворило нова финансиска истрага поради која три лица се  приведени а уште шестмина осомничени. Во приве...