Slavco Ivanovski

P3920318

КРАЈ НА СЕЗОНАТА ЗА СТЕФАН МИШЕВ

Се играше 3-тата минута од натпреварот „Брегалница“ – „Шкендија“ кога младиот и доста талентиран играч на штипските „сини“ Стефан Мишев незгодно згазна и со сил...
5

МАСАКРОТ НА ШУМИТЕ ПРОДОЛЖУВА

По големиот број на укажувања по се изгледа дека никој не може да се справи со дивото сечење на и масакрирање на шумите. Група совесни граѓани во неделата до...
1

„ОСОГОВО“ ЗАГУБИ ВО РАДОВИШ

Во рамките на подготовките за пролетниот дел од првенството во Третата Фудбалска Лига – Исток денес во Радовиш домаќинот „Плачковица“ воедно и лидер на табелата...