Slavco Ivanovski

P3710642

ВРЕМЕ Е ЗА НАПЛАТА НА ДОЛГОВИТЕ

Жрепката од Фудбалскиот Куп на Македонија за жени сакаше во 1/4 финалето да се сретнат годинава најголемите претенденти за неговото освојување „Кочани“ и „Драго...
P3770876

РУТИНИРАНА ПОБЕДА НА КОЧАНЧАНКИ

Во рамките на 13-тото коло од Првата Фудбалска Лига за жени, по две победи за гостинските и домашните екипи. Екипата на „Кочани“ со головите на Спировска (4’...