Slavco Ivanovski

1

ЗАРАБОТИЛА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ЛАЖНА ИНФОРМАЦИЈА НА ФБ ДЕКА Е ЗАРАЗЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ

ОВР Кочани до ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против С.А.С.(23) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според...
PIC_1776

ПО РЕГИСТРИРАНИОТ ПРВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ВО КОЧАНИ, МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА ДОСЛЕДНО ДА СЕ ПОЧИТУВААТ

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во Кочани е регистриран првиот случај на заразен со коронавирус во Кочани. „Со жалење ја примив веста дека...
komarec-gotov

И З В Е С Т У В А Њ Е

Електронскиот портал www.komarec.com.mk ги информира сите свои корисници на рекламен простор дека започнувајќи од месец Март па се до завршувањето на новонастан...
P1220461

ПРЕПОРАКИ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ОТПАД

Министерството за животна средина и просторно планирање даде препораки како да се управува со отпадот за граѓаните кои се во карантин или самоизолација со сомни...