Slavco Ivanovski

P3890453

ЏУДО МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА ТУРНИРОТ

И годинава историјата се повтори кога е во прашање организацијата на Меморијалниот турнир во борење „Андонов-Колев“. Благодарение на Претседателот на БК „Спарта...
12

„КОЧАНИ“ – „ПОШТА 2“ 5:2

Пингпонгарите на „Кочани“ ја извојуваа и втората победа во годинешното првенство на Првата Пингпонгарска Лига. Кочанчани како домаќини ја совладаа екипата на „П...