Slavco Ivanovski

P3830440

„ПОНИКВА“ СО УЛИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Во текот на оваа седмица, на потегот од манастирот „Свети Василиј“ до одморалиштето на МВР беше пуштено уличното советлување. Сега и во ноќните часови видлив...
P3830604

И ВТОРА ПОБЕДА ЗА ЖФК „КОЧАНИ“

И во вториот натпревар од годинешното првенство девојчињата на ЖФК „Кочани“ потешко од очекувањата стигнаа до втората победа. Денес на стадионот „Никола Мантов“...
IMG_0095

„ОСОГОВО“ СО ПЕТ ЗАСИЛУВАЊА

Последниот ден од годинешниот преоден рок на кочанскиот третолигаш му донесе пет нови засилувања, кои имаат право на настап веќе во второто коло од годинешното ...
744531.jpg

НЕ ОЧЕКУВА БОГАТ ФУДБАЛСКИ ВИКЕНД

На љубителите на фудбалот во „градот на оризот“ им претстои богат дводневен фудбалски викенд. Во Сабота со почеток во 16:30 часот на програмата е натпреварот...
743781.jpg

СВЕТНАА ЛЕД СВЕТИЛКИТЕ

Светнаа лед светилките како дел од реконструкцијата на уличното осветлување во Кочани, кои според потпишаниот договор ги поставува белградската фабрика „Минел...