Slavco Ivanovski

unnamed (1)

ИСЧЕЗНА 84 ГОДИШНА ЖЕНА ОД ОРИЗАРИ

84-годишната Љубица Андонова од населбата Оризари е пријавена за исчезната откако во вторникот излегла од дома и никој од блиските роднини или соседите не забел...
30

ПРВ ПОРАЗ ЗА „МЗТ – 2“ ВО КОЧАНИ

Во рамките на 10-тото коло од Третата Кошаркарска Лига, денес во Кочани домаќинот „Баскет Дино“ успеа да го совлада неприкосновениот „МЗТ – 2“ со резултат 85:79...
DSCN9911

СИГУРНА ПОБЕДА НА „БАСКЕТ ДИНО“

Вечерва во „Спортската сала“ во Кочани во рамките на У-12 од кошаркарската лига на Македонија се одигра заостанатиот натпревар од шестото коло. Екипата на „Б...