Slavco Ivanovski

DSCN8948

ТРЕТО МЕСТО ЗА ДИМИТАР ЈАКИМОВ

На „Државното првенство“ во карате, за „кадети, јуниори и јуниори до 21 година“ што изминатиот викенд се одржа во Скопје, Димитар Јакимов го освои третото место...
P3910400

ФУДБАЛСКИ ЧАС ЗА ШТИПЈАНИ

Во рамките на 15-тото коло од Првата Македонска Фудбалска Лига на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани пред околу 400 гледачи се одигра натпреварот „Брегалница“ ...
1

МАРТИН СТОЈМЕНОВ, ДРЖАВЕН ПРВАК

Несомнено најдобриот каратист на Кочани во последната деценија Мартин Стојменов, уште еднаш ги потврди своите високи квалитети. На „Државното првенство“ за каде...
P3910287

„СТРИШАНСКА ЧЕШМА“, ШЕСТО ИЗДАНИЕ

По повод големиот празник „Свети Архангел Михаил“, поранешни и сегашни жители на „Стришанското маало“, нивни роднини и пријатели по шести пат се собраа на „Стри...
P3850825

ВО НЕДЕЛА, ФУДБАЛ И ПИНГ-ПОНГ

Со натпреварите од 9-тото коло кои се на програмата во Сабота и Недела и официјално се спушта завесата на есенскиот дел од сезоната во Првата Женска Лига. Во...