Slavco Ivanovski

DSCN1271

КАКОВ – ТАКОВ ТУРНИР ЌЕ ИМА

Пријавувањето во последен момент на екипата на ТВ „Кочани“ за спас на Петровденскиот фудбалски турнир 2016 беше доволен за да се комплетира само една група од ч...
13592317_140683359688261_1001558971899422321_n-660x315

ВО КЛУБ „АКВА“ SUMMER FESTIVAL

Тридневна луда забава не очекува во Клуб „Аква“ од Петок до Недела (08,09 10 Јули) каде на програмата е „Summer Festival“. Интересна забава со достапни цени ...
P1170696

СТАРТОТ НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Стартот на годинешното првенство во Третите Фудбалски Лиги е закажан за 08.Септември, Денот на независноста на Република Македонија. Причината зошто годинава...
DSCN1765

ШТЕТИ ОД НЕВРЕМЕТО ВО КОЧАНИ

По повод невремето што го зафати Кочани и околината во неделата доцна попладне, Градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски одржа прес-конференција на ...