Slavco Ivanovski

P3730756

„ОСОГОВО“ КАКО ТОПОВСКО МЕСО

Со одигрувањето на натпреварите од 11-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток, се спушти завесата на есенскиот дел од првенството. За жал на љубителите н...
P3570264

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

Со цел да му помогнеме на и онака руинираниот македонски фудбал, пред извесен период правејќи анализа за тоа какви се судии се делегираат во Третата Фудбалска Л...
P3890453

ЏУДО МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА ТУРНИРОТ

И годинава историјата се повтори кога е во прашање организацијата на Меморијалниот турнир во борење „Андонов-Колев“. Благодарение на Претседателот на БК „Спарта...
12

„КОЧАНИ“ – „ПОШТА 2“ 5:2

Пингпонгарите на „Кочани“ ја извојуваа и втората победа во годинешното првенство на Првата Пингпонгарска Лига. Кочанчани како домаќини ја совладаа екипата на „П...