Slavco Ivanovski

P3770876

РУТИНИРАНА ПОБЕДА НА КОЧАНЧАНКИ

Во рамките на 13-тото коло од Првата Фудбалска Лига за жени, по две победи за гостинските и домашните екипи. Екипата на „Кочани“ со головите на Спировска (4’...
1

ПОВТОРНО СНЕГ НА „ПОНИКВА“

Новите врнежи од снег кои ја зафатија „Пониква“ во вечерните часови, денес пријатно ги изненадија гостите кој решија викендот да го поминат на планина. Некол...
P3900650

ВИКЕНД БЕЗ СПОРТСКИ НАСТАНИ

Љубителите на спортот во Кочани ќе го немаат задоволството за време на викендот да присуствуваат на некој спортски натпревар. „Осогово“ и ЖФК „Кочани“ гостуваат...