Slavco Ivanovski

P1050288

Љубителите на фудбалот во Кочани во Сабота и недела ќе имаат убава можност да проследат два интересни фудбалски натпревари. Најпрвин во Сабота со почеток во ...
P3840740

(НЕ) КУЛТУРАТА СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО

Ако пред петнаесетина години Кочани важеше за еден од најчистите градови во Македонија, сега тоа е историја на која само од време, на време се потсетуваме. К...
12003968_888487617926010_2962112844598418591_n

СОБИР НА ФАНОВИТЕ НА „БАЕРН“

По повод фудбалскиот натпревар од првото коло на годинешното издание „Лига на шампионите“, „Олимпиакос“ – „Баерн“ кој е на програмата во Среда во20:45 часот, фа...
P3840690

ГИ СТИГНА КАЗНАТА ВО 91-ТА МИНУТА

ТРЕТА  ФУДБАЛСКА  ЛИГА  -  ИСТОК „ОСОГОВО“ – „БРЕГАЛНИЦА  ГОЛАК“  0:1 (0:0) Кочани. Стадион: „Никола Мантов“. Гледачи – 500. Главен судија – Крумислав Ѓор...