Slavco Ivanovski

ЖФК „Кочани“

КОЧАНЧАНКИ НИКАКО БАРЕМ ДО БОД

Се одиграа натпреварите од 10-тото коло во Првата Фудбалска Лига за жени, по кое екипата на „Кочани“ остана закована и осамена на последното место на табелата б...
uchenici

НАСТАВАТА ВО КОЧАНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ОДВИВА БЕЗ ПОГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ – ИЛИЈЕВ СЕ СРЕТНА СО ДИРЕКТОРИТЕ

Со цел да се разгледа актуелната состојба во образовните иснтитуции и текот на наставата во услови на здравствена криза, градоначалникот на Општина Кочани Никол...
P2540713

КОЧАНИ СО 12 НОВОЗАБОЛЕНИ И 14 ОЗДРАВЕНИ, ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА 15.10.2020 ГОДИНА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 277, Кума...
315

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈЕВ НА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД НАЦИОНАЛНАТА КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Претставници од граѓанската организација Центар за еколошка демократија „Флорозон“ од Скопје денеска остварија работна средба со градоначалникот на Општина Коча...