Slavco Ivanovski

P3840740

(НЕ) КУЛТУРАТА СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО

Ако пред петнаесетина години Кочани важеше за еден од најчистите градови во Македонија, сега тоа е историја на која само од време, на време се потсетуваме. К...
12003968_888487617926010_2962112844598418591_n

СОБИР НА ФАНОВИТЕ НА „БАЕРН“

По повод фудбалскиот натпревар од првото коло на годинешното издание „Лига на шампионите“, „Олимпиакос“ – „Баерн“ кој е на програмата во Среда во20:45 часот, фа...
P3840690

ГИ СТИГНА КАЗНАТА ВО 91-ТА МИНУТА

ТРЕТА  ФУДБАЛСКА  ЛИГА  -  ИСТОК „ОСОГОВО“ – „БРЕГАЛНИЦА  ГОЛАК“  0:1 (0:0) Кочани. Стадион: „Никола Мантов“. Гледачи – 500. Главен судија – Крумислав Ѓор...
P2420059

„СЕЈМЕНИТЕ“ ПОВИКУВААТ

Навивачката Група „Сејмени Запад“ испрати Повик до медиумите со кој ги повикува своите членови и љубителите на фудбалот во Кочани во Недела во што помасовен бро...