Slavco Ivanovski

11950965_10153632182334752_358766824_n

ПОСАДИЛЕ ДРВО НА СРЕД УЛИЦА

Во знак на револт за недомаќинското работење на одредена компанија а и на дел од општинските институции, некои од жителите од улицата „Охридска“ работата си ја ...
11939048_885542388181058_2028629922_n

КУЛТУРА НА НАЈВИСОКО НИВО

Благодарение на соработката што ја имаме со нашите сограѓани, дојдовме до две фотографии кои ја отсликуваат реалната културна слика на градот. Имено деновиве...
P3830440

„ПОНИКВА“ СО УЛИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Во текот на оваа седмица, на потегот од манастирот „Свети Василиј“ до одморалиштето на МВР беше пуштено уличното советлување. Сега и во ноќните часови видлив...
P3830604

И ВТОРА ПОБЕДА ЗА ЖФК „КОЧАНИ“

И во вториот натпревар од годинешното првенство девојчињата на ЖФК „Кочани“ потешко од очекувањата стигнаа до втората победа. Денес на стадионот „Никола Мантов“...
IMG_0095

„ОСОГОВО“ СО ПЕТ ЗАСИЛУВАЊА

Последниот ден од годинешниот преоден рок на кочанскиот третолигаш му донесе пет нови засилувања, кои имаат право на настап веќе во второто коло од годинешното ...