Спорт

DSCN0327

ВО САБОТА „ОСОГОВО“ – „БОРЕЦ“

Во Сабота се играат натпреварите од 8-мото коло во Втората Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ ја пречекува екипата на „Борец“ кој пред почетокот на првенствот...