Спорт

DSCN7945

ФУТСАЛ – ДВЕ ПОБЕДИ ЗА ДОМАЌИНИТЕ

Две победи остварија екипите од Кочани во претпоследното коло од есенскиот дел во првенството на Втората Футсал Лига. Најпрвин екипата на „Уни Паб“ го совлад...
DSCN7948

ФУТСАЛ – ВО САБОТА ДВА НАТПРЕВАРА

Љубителите на футсалот ќе имаат можност во Сабота (09 Декември) да проследат два натпревара кои се играат во салата на ОУ „Никола Карев“ во Кочани Најпрвин в...
Кит Го Пехчево 2017

„КИТ ГО“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

Со одигрувањето на натпреварите од 14-тото коло заврши есенскиот дел во Третата Фудбалска Лига – Исток. Како и што се очекуваше екипата на „Кит Го“ убедливо ...
DSCN7948

ФУТСАЛ: ГОЛЕАДА ВО КОЧАНИ

Во натпревар од 7-мото коло вечерва во салата на ОУ „Никола карев“ во Кочани домаќинот „Уни Паб“ висока ја совлада екипата на „Илирет“ од Куманово 10:3 (7:1). ...
DSCN6631

ДЕВОЈЧИЊАТА ГОСТУВААТ ВО БИТОЛА

Во Недела се играат натпреварите од 10-тото претпоследно коло во Првата Фудбалска Лига за жени. Екипата на Кочани ќе гостува во Битола а лидерот на табелата ...