Спорт

P3860807

ЕВРО ГОЛ НА ЗДРАВКОВ

Во првиот натпревар од осмина финалето на Купот на Македонија, „Брегалница“ со сигурна игра ја совлада просечната екипа на „Шкупи“ со 2:0 (1:0). По пропуштен...
P3850994

ФУДБАЛСКИ ЧАС НА КОНЗУЛКИ

ПРВА  ЖЕНСКА  ФУДБАЛСКА  ЛИГА „МЛАДОСТ  ИДНИНА – „КОНЗУЛИ  ЈУНАЈТЕД“  0:4 (0:3) ФУДБАЛСКИ  ЧАС  НА  КОНЗУЛКИ Во рамките на 3-тото коло од Првата женска...
P3850553

НЕРЕШЕНО НАЈПРАВЕДНО

ТРЕТА  ФУДБАЛСКА  ЛИГА  -  ИСТОК „ОСОГОВО“ – „СЛОГА 1934“  1:1 (1:0) Кочани. Стадион: „Никола Мантов“. Гледачи – 400. Главен судија: Димитар Пилешков. Пом...
P1050288

Љубителите на фудбалот во Кочани во Сабота и недела ќе имаат убава можност да проследат два интересни фудбалски натпревари. Најпрвин во Сабота со почеток во ...