Спорт

DSCN7389

ОВАЦИИ ЗА БЛАЖЕ НИКОЛОВ

Блаже Николов долгогодишниот домаќин на стадионот „Никола Мантов“ воедно и економ на фудбалскиот клуб „Осогово“ во саботата доби овации на отворена сцена. Им...
DSCN8979

„ТИВЕРИЈА“ СУПЕРИОРНА ВО КОЧАНИ

На отворањето на пролетниот дел од првенството во Првата Фудбалска Лига за жени, во Кочани на стадионот „Никола Мантов“ домаќинот „Кочани“ ја пречека второпласи...
DSCN0208

БАРАЖОТ ОСТАНУВА ГОЛЕМ СОН!?

Дерби натпреварот од Втората Футсал Лига „Уни Паб“ – „Шкендија“ сосема заслужено им припадна на Тетовчани  кои пред повеќе од двесте гледачи во салата на ОУ „Ни...