Забава

DSCN0031

П О В И К

Општина Кочани во соработка со Сојузот на спортови - Кочани и Асоцијацијата на новинари – Кочани и годинава ја организира манифестацијата „Избор на спортист за ...
www.allwallpapersfree.org

СРЕЌНА НОВА 2017 ГОДИНА

НА  СИТЕ  НАШИ  ЧИТАТЕЛИ,  НАШИ  СОГРАЃАНИ  И  НА  СИТЕ  ПИЈАТЕЛИ  ШИРУМ  СВЕТОТ  ИМ  ЈА  ЧЕСТИТАМЕ  НОВАТА 2017  ГОДИНА,  СО  ИСКРЕНИ  ЖЕЛБИ  ЗА  ДОБРО  ЗДРАВЈ...
15749864_1286082704768867_1412461055_n

ДЕДО МРАЗ СЕ ПОЈАВИ ПОД ОБРАЧИТЕ

Последниот тренинг во тековната година донесе радост за пионерите на „Баскет Дино“. Во организација н тренерот на „Баскет Дино“, Сашко Лазаров на тренингот с...
DSCN1333

„НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ“ 16-ТО ИЗДАНИЕ

По повод одржувањето на годинешниот традиционален „Новогодишен концерт“, Директорот на ОМУ „Ристо Јуруков“ Елизабета Ѓеорѓиева одржа прес-конференција со цел по...
P2960522

С О О П Ш Т Е Н И Е

Традиционално КЈП „Водовод“ од Кочани за новогодишните празници издава тезги на утврдена локација по цена од 750,00 денари по тезга. Заинтересираните граѓани...
11

„МРДНИ СО ПРСТ“ ВО КОЧАНИ

Караванот на кампањата „Мрдни со прст“  престојуваше денес во Кочани. На платото во Градскиот Трговски Центар тимот што ја води кампањата постави интерактивн...