Забава

13592317_140683359688261_1001558971899422321_n-660x315

ВО КЛУБ „АКВА“ SUMMER FESTIVAL

Тридневна луда забава не очекува во Клуб „Аква“ од Петок до Недела (08,09 10 Јули) каде на програмата е „Summer Festival“. Интересна забава со достапни цени ...
DSCN0524

ИЗВЛЕЧЕН БЕЛИОТ СКУТЕР

Вечерва во „BWIN Casino“ во Кочани беше извлечен првиот од трите скутери како дел од годинешната наградна игра. Пред голем број на посетители на казиното кои...
10

ИЗВИДНИЦИТЕ СО НОВИ ИСКУСТВА

Во организација на „Сојузот на извидници на Македонија“ од 20-24 Мај во селото Орел (Општина Свети Николе) беше организиран еко-камп за извидниците почетници. ...
1

КОЧАНСКИТЕ ИЗВИДНИЦИ НА ДЕЛО

Интересен неделен ден имаа учениците од Основните Училишта „Раде Кратовче“, „Никола Карев“ и „Малина Попиванова“ од Кочани. Како што им беше ветено на првиот...