Во саботата и неделата во Банска Бистрица (Словачка) се одржа 4-тиот Меѓународен турнир во џудо „Џудо Гран При“ за пионери, на кој учествуваа џудисти (пионери) од 16 држави.

ЏК „Гладијатор“ од Кочани и збратимениот ЏК „Полице“ од приштина (Косово) настапи со заеднички претставник, Резарта Алими.

Алими настапи во генерацијата до 13 години, во категоријата до 52 килограми  и со одлични борби преку целиот турнир стигна до златниот медал.

Ова е прва ваков освоен медал за џудистите од Кочани а е дела на од неодамна новиот член Алими.

С. Ивановски

16839608_10209900827530965_1159439732_n

16839772_10209900827970976_1267014735_n

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари