Со головите на Тодоров и Аксентиев „Осогово“ ја совлада „Брегалница Голак“ како гостин со резултат 2:1 (0:0). Гостите од Кочани во првото полувреме играа на половината на домаќините, создадоа неколку посериозни шанси за гол, но за жал, останаа само воздишки кај навивачите на „жетварите“. Сепак во вторите 45 минути „жолто-сините“ успеаја да постигнат два гола и да ја осигурат победата. Во судиското надополнување, по 360 минути капитулира и одбраната на „Осогово“, домаќините од пенал намалија на 1:2 што беше и конечен резултат на овој фер и коректен натпревар.

Комплетни резултати од 19-тото коло:

„Брегалница Голак“ – „Осогово“  1:2

„Напредок Здравје“ – „Каменица Саса“  1:4

„Малеш“ – „Плачковица“  0:2

„Гит Го Пехчево“ – „Беласица“  0:0

„Василево“ – Работник“  3:1

„Рудар“ – „Тиверија“  2:0

Слободни беа екипите на „Овче Поле“ и „Слога 1934“

Т  а  б  е  л  а:

1.Беласица  49  (87:07)

2.Плачковица  45  (48:08)

3.Каменица Саса  40  (45:16)

4.„Осогово“  39  (37:13)

5.Овче Поле  31  (45:16)

6.Кит Го Пехчево  29  (27:18)

7.Брегалница Гола  21  (29:46)

8.Напредок Здравје  21  (24:41)

9.Тиверија  20  (24:37)

10.Работник  18  (16:27)

11.Василево  18  (23:42)

12.Малеш  16  (27:33)

13.Слога  14  (19:39)

14.Рудар  14  (14:53

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари