Во неделата некаде околу 22:30 часот во близина на двете бензински пумпи на излезот од градот во правец кон Штип се случила сообраќајна несреќа во која за среќа направена е само материјална штета.

Според неофицијални информации две патнички моторни возила „БМВ“ и „АУДИ“ се движеле кон Штип. Додека едно од возилата  „АУДИ“ сакало да сврте на лево кон бензинската пумпа, не забележало дека другото возило „БМВ“ го претекнува, па за да не дојде до контакт возачот на „БМВ“ свртел и излетал од патот.

Возилото „БМВ“ поминало со материјална штета а оштетен е и еден од електричните столбови покрај патот.

Поради вршење на увид патниот сообраќај на оваа дестинација бил во прекин околу половина час.

С. Ивановски

62

63

64

65

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари