Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 20-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

„Осогово“ по одличниот старт во пролетната сезона кога на четири натпревари забележа исто толку победи се наоѓа пред нова петта последователна победа. „Жетварите“ во Кочани ја пречекуваат екипата на последно пласираниот „Рудар“ и веќе ги имаат запишани трите бодови на своето конто.

Двојки за 20-тото коло:

„Осогово“ – „Рудар“

„Овче Поле“ – „Брегалница Голак“

„Работник“ – „Кит Го Пехчево“

„Беласица“ – „Малеш“

„Плачковица“ – „Напредок Здравје“

„Тиверија“ – „Василево“  0;2 (натпреварот е одигран)

Слободни во ова коло се: „Каменица Саса“ и „Слога 1934“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари