НК КР Кочани поднесе кривична пријава против А.С. (23) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавениот на 22.02.2017 година во трговски центар во Кочани отишол во фризерски салон каде што работи А.М. (27) и му побарал 3000 евра како процент од добивката што ја добил пред три дена од игри на среќа.

Откако А.М. му кажал дека нема да му даде никакви пари бидејќи не му должи, пријавениот со рака го скршил стаклото на влезната врата на салонот, предизвикувајќи вознемиреност и страв кај присутните.

Извор: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари