Пингпонгарите на „Кочани“ со бодовите во џеб се вратија од гостувањето во Скопје, каде во еден неизвесен натпревар во рамките на 12-тото коло од Првата Пингпонгарска Лига го совладаа домаќинот „Студент“ со 5:3.

Домаќините водеа со 2:0 и 3:1, но Кочанчани покажаа дека се искусна и мошне квалитетна екипа и со четири последователни победи стигнаа до конечните 5:3.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари