Поради Велигденските празници, натпреварите од 24-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток се играат ден порано, Сабота со почеток во 16:00 часот.

Двојки од 24-тото коло:

„Осогово“ – „Напредок Здравје“

„Беласица“ – „Слога 1934“

„Плачковица“ – „Каменица Саса“

„Брегалница Голак“ – „Малеш“

„Рудар“ – „Кит Го Пехчево“

„Овче Поле“ – „Василево“

Слободни во ова коло се „Тиверија“ и „Работник“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари