Пингпонгарите на „Кочани“ остварија нова победа во Првата Пингпонгарска лига откако како домаќини ја совладаа мошне добрата екипа на „Пошта 2“ со 5:3.

Колку и се израдуваа на победата, толку се радуваа и на новата табла на која за прв пат играа ѝ ги освоија бодовите.

Одиме понатака.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари