Се одиграа натпреварите од 3-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток. Дербито на колото помеѓу двете водечки екипи и припадна на „Беласица“ со што Струмичани на четири кола до крајот на првенството имаат речиси недостижни седум бодови предност пред „Плачковица“.

Во Свети Николе поделба на бодовите а „Каменица Саса“ по победата во Џумајлија останува во борба за третото место.

Комплетни резултати од 30-тото коло:

„Беласица“ – „Плачковица“  1:0

„Овче Поле“ – „Кит Го Пехчево“  3:3

„Василево“ – „Малеш“  2:1

„Рудар“ – „Напредок Здравје“  6:1

„Тиверија“ – „Слога 1934“  0:0

„Работник“ – „Каменица Саса“  0:4

Слободни во ова коло беа екипите на „Осогово“ и „Брегалница Голак“

Т   А   Б   Е   Л   А

1.Беласица  64  (111:08)

2.Плачковица  57  (62:11)

3.Осогово  54  (53:18)

4.Каменица Саса  49  (59:24)

5.Кит Го Пехчево  45  (47:27)

6.Овче Поле  42  (55:28)

7.Напредок Здравје  30  (39:58)

8.Василево  28  (32:55)

9.Брегалница Голак  27  (38:63)

10.Малеш  25  (39:46)

11.Тиверија  21  (25:48)

12.Рудар  20  (29:72)

13.Работник  19  (16:39)

14.Слога 1934  18  (24:63)

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари