Фудбалската Федерација на Македонија на Кочани му додели да боде организатор на бараж натпреварот за пополнување на Втората Лига – Исток.

Во Недела со почеток во 17:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани ќе одиграат натпревар четврто пласираните екипи од Третата Лига – Исток и Третата Лига – Југ, „Каменица Саса“ – „Превалец“.

Победникот ќе го пополни единственото празно место што остана во Втора Лига – Исток.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари