Денес во доцните попладневни часови се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа две патнички моторни возила.

Сообраќајката се случила на првата крстосница на улицата „Скопска“ веднаш над ресторанот „Грозд“.

Како што не информираат очевидци сообраќајката поминала за среќа само со материјална штета, а на местото на настанот излезени се службени лица на Полициска Станица – Кочани.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари