По пет години пауза еден од најдобрите Македонски тренери Влатко Костов се враќа на местото на „злосторството“, се враќа на клупата на прволигашот од Џепчиште „Ренова“.

Самото доаѓање на Костов во „Ренова е гаранција“ за стабилизација на клубот и што подобар пласман во лигата.

За потсетување само, Влатко Костов е најуспешниот тренер што некогаш седнал на клупата на прволигашот од Џепчиште.

Само за потсетување дека „Ренова“ под водството на Костов во натпреварувачката 2008/2009 година имаше настапи во квалификациите во „Лига на Европа“, следната 2009/2010 година стана Шампион на Македонија а по една година пауза, 2011/2012 година го освои Купот на Македонија.

Успеси пред кои и боговите молчат.

Се надеваме дека Влатко Костов кој со подготовките ќе стартува во Среда (21.06.2017 година) повторно ќе создаде тим за респект и почит во Македонскиот фудбал.

Па, среќно Влатко.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари