Денес попладне на заградениот терен во населбата „Сиви Дом“, стартуваше фудбалскиот турнир „Петровден 2017“ кој е во организација на „Комисијата за спорт“ при ОО на СДСМ – Кочани.

Се одиграа четврт финалните натпревари на кои се постигнати овие резултати:

„Драчевик“ – „КЈП Водовод“  4:1

„Сиви Дом“ –  „Белско Маало“  1:2 по изведување пенали,регуларно 2:2

„Фудбал Старс“ – „Јоже 2“  8:2

„Олимпик“ – „Наполитанци“  0:3

Веќе утре (Среда) на програмата се полу финалните натпревари на кои се среќаваат:

19:00  „Фудбал Старс“ – „Наполитанци“

20:00  „Белско Маало“ – „Драчевик“

С. Ивановски

DSCN7359

DSCN7350

DSCN7353

DSCN7366

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари