Денес околу 19:00 часот било пријавено дека во семејна куќа на улицата „Александар Македонски“ број 5 во Кочани нешто чудно се има случено.

Две тела, од кои едниот машки а другиот женски пронајдени се и пријавени за починати.

На лице место веднаш е излезена Увидна екипа од ПС Кочани и дежурен Јавен Обвинител.

Причините за тоа што довело лицата да бидат пронајдени во таква состојба допрва ќе се утврдуваат.

За подетални информации кога ќе се излезе со изјави од надлежните.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари