Денес и официјално НГ „Сејмени“ од Кочани ја врачи опремата наменета за ГФК „Осогово“.

Тие на клубот преку својот член Златко Илиев кој работи во Италија му обезбедија 19 комплет дресови од марката „LEGEA“.

„Сејмени“ за играчите од целиот фудбалски погон на „Осогово“ обезбедија и маици за тренирање.

Потегот што го направи НГ „Сејмени“ со што уште еднаш на дело ја покажаа својата приврзаност за клубот е за почитување.

Секоја чест „Сејмени“.

С. Ивановски

20476607_10154796346825060_8499078003731244619_n

20476492_10154796346815060_7313071098180535058_n

20376165_10154796346870060_5667742462232586181_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари