Претставници од Локалната самоуправа, Советот на Општина Кочани, Здружението на борците од НОВ, како и претставници од ОО на СДСМ – Кочани и ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани  со положување на свежо цвеќе го одбележаа најголемиот Македонски празник „Илинден“.

Тие во претпладневните часови цвеќе положија на „Споменикот на слободата“ и на бистите на Никола Карев, Раде Кратовче и Љупчо Сантов во „Паркот на Револуцијата“.

С. Ивановски

DSCN8607

DSCN8613

DSCN8621DSCN8625

DSCN8623

DSCN8634

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари