Денес во Куќата на фудбалот беа извлечени двојките од 1/16 финалето од Фудбалскиот Куп на Македонија и натпреварувачките броеви за натпреварите во двете втори лиги.

Сезоната ќе биде отворена со натпреварот од 1/16 финалето на Фудбалскиот Куп на Македонија. Во Кочани на стадионот „Никола Мантов“ на 16 Август (Среда) со почеток во 17:00 часот закажан е натпреварот „Осогово“ – „Брегалница“ (Штип).

Фудбалската сезона од двете Втори Фудбалски Лиги стартува на 27 Август.

Комплетни двојки од првото есенско коло во Втората Фудбалска Лига – Исток:

Осогово – Кожуф

Плачковица – Каменица Саса

Беласица – Тиквеш

Хоризонт – Брегалница (Штип)

Победа (Валандово) – Борец

Натпреварите започнуваат во 16:30 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари