На 01.09.2017 година во 19.10 часот во Кочани на ул. „Славчо Стоименов“ се случила сообраќајна незгода во која Е.Р. (1984) управувајќи мотор непозната  марка, изгубил контрола над истиот и се превртел.

Во незгодата, Е.Р. се здобил со тешки телесни повреди -скршеница на клучна коска и 7-мо десно ребро, и истиот е пренесен и задржан на лекување во Медицинскиот Центар -Штип.

Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица – Кочани.

Извор: МВР – Дневни билтени

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари