Во Недела со почеток во 16:00 часот по многу натегања и одложувања, конечно стартуваат натпреварите во Третата Фудбалска Лига – Исток. Поради пријавата на само 8 (осум) екипи првенството 2017/2018 ќе се игра по четири кружен систем, односно по двапати гостин и по двапати домаќин ќе бидат сите екипи.

Во првото есенско коло се среќаваат:

„Кит Го“ – „Зрновка“

„Кежовица“ – „Брегалница Голак“

„Рудар 1947“ – „Малеш“

„Овче Поле“ – „Слога 1934“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари