Стартуваа натпреварите од Третата Фудбалска Лига – Исток. Бидејќи во првенството ќе се натпреваруваат само осум истите ќе мора да играат чети кружен систем по кој ќе се знае и шампионот.

Во денешното прво коло на три натпревари домаќините ги освоија бодовите. „Кит Го“ и „Кежовица“ лесно се справија со своите противници, „Овче Поле“ потешко од очекувањата ја совлада „Слога 1934“ а единствено натпреварот во Пробиштип заврши мирољубиво.

Резултати од првото коло:

„Кит Го“ – „Зрновка“  9:0

„Кежовица“ – „Брегалница Голак“  5:0

„Рудар 1947“ – „Малеш“  1:1

„Овче Поле“ – „Слога 1934“  4:1

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари