Традиционалниот Петти по ред Ротари – Хуманитарен Пинг-Понг Турнир ќе се одржи на 04.10.2017г. во спортската сала на ОУ “Малина Попиванова” со почеток од 19:00ч.

За натпреварувачите Котизација 500,00 денари, а за посетителите влезот е слободен.

Средствата собрани од овој турнир ќе бидат наменети за малата Хана од Виница која има само три ипол години, на која и е дијагностицирано леукемија при Клиничкиот центар во Скопје.

Секој ваш денар е драгоцен во оваа состојба, да бидеме химани. Во хуманоста победници се сите!

Донации на сметка 200003138389790 Стопанска Банкаили на лице место на самиот турнинр.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари