Вечерашниот фудбалски натпревар „Италија“ – „Македонија“ беше причината да се соберат на едно место над кандидатот за градоначалник Николчо Илијев со младите од ОО на СДСМ – Кочани, со членовите од листата на советници и со останатите членови од ОО на СДСМ – Кочани.

Во една пријатна атмосфера низ муабет будно се следеше што се случува во Италија преку малите екрани.

Посебен момент беше кога Трајковски ја погоди мрежата на Буфон. Радост и насмеани лица кај сите присутни.

Социјалдемократите вечерва и донесоа среќа на Македонската Фудбалска репрезентација.

С. Ивановски

DSCN4164

DSCN4172

DSCN4169

DSCN4165

DSCN4166

DSCN4168

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари