По дождливо и доста студено време проследено си силен ветер се одиграа натпреварите од Втората Фудбалска Лига _Исток.

„Осогово“ загуби во Валандово од домаќинот „Победа“ со 0:3, но како што сме информирани кочанчани иако настапиле без неколку стандардни играчи во првото полувреме не искористиле неколку поволни прилики за гол по што биле казнети со висок пораз.

По нерешениот резултат на лидерот „Беласица“ во Велес и сигурната победа на „Брегалница“ како домаќин сега разликата меѓу првиот и вториот на табелата е намалена на два бода.

Во Гевгелија „Кожуф“ и „Тиквеш“ ги поделија бодовите.

Комплетни резултати од 7-мото коло:

„Победа“ (В) – „Осогово“  3:0

„Брегалница“ – „Плачковица“  4:1

„Борец“ – „Беласица“  0:0

„Кожуф“ – „Тиверија   1:1

Т А Б Е Л А:

  1. Беласица 16
  2. Брегалница 14
  3. Борец 10
  4. Плачковица 9
  5. Кожув 8
  6. Тиквеш 7
  7. Осогово 7
  8. Победа (В) 5
  9. Каменица Саса 1

Во следното коло „Осогово“ го пречекува „Борец“.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари