Никола Илиев, Љупка Карајанкова и Илина Карајанкова, ученици во Основното музичко училиште „Ристо Јуруков“во Кочани, на 7 октомври настапија на Меѓународниот натпревар на млади пијанисти „Интерфест“ во Битола, од каде се вратија со одлични резултати.

Никола Илиев освои прва награда, а Љупка и Илина Карајанкови, втора награда.

Сите тројца учат пијано во класата на наставничката Марија Лазарова.

22228080_10214870622859659_7493537279720584116_n

22281917_10214870622139641_246001024802889130_n

22281679_10214870622539651_35124873500476107_n(1)

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари