Делегации од „Сојузот на борците од НОВ“ како и од Локалната самоуправа – Кочани, ОО на СДСМ – Кочани, ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани, денес положија свежо цвеќе на „Споменикот на слободата“ во знак на чествување на големиот Македонски празник „11 Октомври“.

На местото на настанот кандидатите за градоначалник на Општина Кочани Ратко Димитровски и Николчо Илијев по повод големиот Македонски празник „11 Октомври“ упатија честитки до Македонскиот народ.

С. Ивановски

DSCN4862

DSCN4866

DSCN4871

DSCN4875

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари