По повод големиот Македонски празник „11 Октомври“ денес делегации од ОО на СДСМ – Кочани како и од над кандидатот за градоначалник Николчо Илијев и претставници од Листата за советници на СДСМ го посетија „Паркот на Револуцијата“ во Кочани каде положија букети цвеќе пред бистите на првоборците Раде Кратовче и Љупчо Сантов.

С. Ивановски

DSCN4930

DSCN4936

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари