Се одиграа натпреварите од 6-тото вонредно коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

Екипата на „Кит Го“ по нерешениот натпревар во Свети Николе повторно и се врати на победите. Дерби натпреварот во Пробиштип со пресврт им припадна на домаќините, во делчево 11 голови а „Кежовица“ се измачи против екипата на „Малеш“.

Комплетни резултати од 6-тото коло:

„Кит Го“ – „Слога 1934“  3:0

„Рудар“ – „Овче Поле“  2:1

„Брегалница Голак“ – „Зрновка“  8:3

„Кежовица“ – „Малеш“  1:0

Лидер на табелата е екипата на „Кит Го“ со 16 бодови, пред „Рудар“ со 13 и „Овче Поле“ со 8.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари